Game of Thrones

Geçtiğimiz hafta HBO’nun yeni dizisi Game of Thrones, Winter is Coming pilot bölümüyle başladı.
Hepimizin bildiği gibi HBO dizileri belli bir kalitede seyreden dizilerdir ve izleyenlerde pişmanlık uyandırmazlar. Diziyi bozmazlar. O yüzden ilk sezonu merakla takip edebileceğimden, hatta sezonun bitmemesi için yalvaracağımdan emininim.

Bugün itibariyle ikinci bölümü The Kingsroad yayınlandı. İlk bölümde biraz kuşkuyla yaklaşsamda ikinci bölümde bizleri nelerin beklediği yavaştan anlatılmaya başlayınca kuşkum ortadan kalktı. Kış geliyor ve bir savaş kapıda. Kimle olacağı belli olmayan diyor kral, fakat Khal Drogo ile olacağı neredeyse kesin. Ayrıca diziyi izlerken “benim de bir Dire Wolf’um olsa keşke ” diyeceksiniz:D

Dizinin konusuna gelince: George R.R. Martin’in çok satan romanı Game of Thrones’dan uyarlanma.Yazların senelerce sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, Westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. İhanet, şehvet, ayak oyunları ve doğa üstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve arkasında karanlık diyarları zaptteden Kadim Duvara kadar Krallığın dört bir köşesini hırpalıyordu. Krallar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller ‘Demir Taht’ için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.

Hemen izlemeye başlasanız iyi edersiniz çünkü efsane bir dizi olacağı kesin. 😀

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: